Середа, 18.09.2019, 00:10Вітаю Вас Гість | RSS
Якимівський ЗЗСО I - III ступенів
Меню сайту
Категорії розділу
ШКІЛЬНЕ ЖИТТЯ [0]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія нашої школи


     Кожна школа має свою історію... Історію, творцями якої були вчителі і учні.

          У  1092 -1903 роках у центрі села Якимове було розпочате будівництво школи, яке фінансувало земство Миргородського повіту. Для зведення новобудови багатий землевласник на прізвище Романенко  теж виділив досить великі кошти. За свідченнями односельців, ця сума становила  70% його річного прибутку, решта коштів - пожертви самих жителів села. Будувалася школа миргородськими майстрами та місцевими робітниками. Повністю добудоване приміщення школи було у 1905 році.   За свідченнями односельців, це була  земська школа, яка давала початкову освіту. Основними предметами були : арифметика, граматика та Закон Божий. Школа потім стає початковою – чотирирічною. До революції вчителями працювали доньки пана Романенка.

        Першим директором школи був Пилипченко Григорій Євдокимович.


     Приміщення школи, збудоване у 1905 році

           У 20 – ті роки ХХ ст. склалася єдина система трудової радянської школи. Замість раніше існуючих гімназій, реальних училищ та церковно-приходських   шкіл  були створені єдині трудові школи за радянськими стандартами. Це були семирічні навчальні заклади .

      Реорганізована була школа і в селі Якимове . З початкової - в  Якимівську  семирічну школу. Освіта стала обов’язковою, тому кількість дітей у школі з кожним роком зростала. Наповнюваність класів становила близько  30 учнів.

 У 1936 році відкрили два перших класи по 33 учні в кожному. В передвоєнні роки у Якимівській  школі було близько 400 учнів, тому школа прцювала у дві зміни.

         У довоєнні роки директорами школи були ( відомі  тільки прізвища цих людей): Покотило, Кекало, Криливець. Учителями початкових класів працювали: Гирка Наталя Хомівна, Криливець Гапка Іванівна, Тронько Оксана Макарівна, Бехтір Марія Костівна. З теплотою і повагою згадують односельці вчителів: Олену Карпівну Юхименко та Таїсію Яківну Коблик (учителя історії).

      Напередодні Великої Вітчизняної війни директором школи був Калінський І. В перші буремні  роки його мобілізували на війну з німецько-фашистськими загарбниками і загинув на одному із його фронтів.

     Після Великої Вітчизнягної війни у приміщенні школи був розташований дитячий патранат для дітей-сиріт. Місцеві жителі  оточували їх теплом і турботою.

           Після закінчення  війни  панували голод і розруха... Та наша школа вціліла. Вона залишилася такою ж затишною, теплою, привітною і готовою  прийняти знову дітей .  У 1946 році  до  першого класу Якимівської школи прийшло близько п’ятдесяти учнів. Тому за рішенням педагогічної ради було розділено дітей на два класи : 1-А і 1-Б. З теплотою згадують випускники перших вчителів: Джугань Феодосію Петрівну та Приць Катерину Семенівну, які оточували їх теплотою і чуйним ставленням у ті важкі  часи. У післявоєнні роки педагогічний колектив Якимівської семирічної школи очолював Горбань Григорій Миколайович, Писаренко Віталій Павлович працював заступником,

Жуліна Марія Іванівна – учителем української  мови та літератури,

Романько Тетяна Олександрівна – учителем початкових класів,

Тронько Андрій Гнатович – учителем історії,

Джугань Галина Мусіївна – учителем іноземної (німецької) мови,

Кваша Марія Павлівна – учителем біології,

Гранкін Захарій Якович – учителем фізкультури,

Кожаненко Тимофій Захарович -  учителем трудового навчання.

      Міністерством освіти УРСР видавалися свдоцтва про закінчення повного курсу семирічної школи . Вони зовсім відрізнялися від сучасних і були ось такого зразка.Випускники та педагогічний колектив  Якимівської семирічної        школи 1954 року.

Директор школи Горбань Григорій  Миколайович

  

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Архів записів
Друзі сайту